Slider

Super Taddy 2018’e İyi Başladı

Dünya SuperEnduro Şampiyonası’nın ilk ayağı Polonya’da yapılırken, 12 bin seyircinin izlediği şampiyonada emeklilik planları yapan Taddy Blazuisak birinci oldu.

Maxxis FIM SuperEnduro Dünya Şampiyonası’nın 2018 sezonunun açılışı Tauron Arena’da 12.000 seyirci önünde yapıldı. 22 ülkeden 75 sürücünün katıldığı yarışlar büyük heyecana sahne oldu. SuperEnduro tarihinde rekorların sahibi Polonyalı sporcu Taddy Blazusiak üç yarış sonunda birinci oldu. Polonyalı sporcuyu Cody Webb ve Billy Bolt takip etti.
Junior kategorisinde üç yarışı da farklı isimler kazandı. Polonyalı Emil Jucszczak ve Alman Kevin Gallas ilk iki yarışı kazanırken, İtalyan Matteo Cavallo üçüncü finali açık ara farkla kazandı. Junior Şampiyonası’nın lideri topladığı puanlarla Güney Afrikalı Kyle Flanagan oldu.

FIM Avrupa SuperEnduro Kupası’nda ise Alman Tim Apolle birinci, Letonyalı Andris Grinfelds ikinci ve Polonyalı Mariusz Stefaniak üçüncü sırada yer aldı.

Şampiyona liderli Polonyalı sporcu Taddy Blazusiak açılış yarışını kazandığı için mutlu olduğunu belirterek, “Tabii ki bu sonuçtan evdeki hayranlarımın önünde mutlu ve memnunum. Bu duyguları burada tekrar Krakow’da yaşamak şaşırtıcı, 1 yıl sonra tekrar rekabet etmeyi düşünmemiştim. Bu sonuç hala benim için biraz beklenmedik. Ancak şimdi bir şey söyleyebilirim, 1 numaralı plakamı savunmak için 6 Ocak’ta Almanya’da hazır olacağım.”

SuperEnduro Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışı 6 Ocak’ta Almanya’da yapılacak.

%d blogcu bunu beğendi: