Slider

İstanbul’da Bir İlk Yaşanacak

İstanbul motosiklette iki önemli organizasyona ilk kez ev sahipliği yapacak. İstanbul Super Kros ve İstanbul Süper Enduro Şampiyonaları 18 ve 25 Kasım tarihlerinde TAF Atletizm Salonu’nda düzenlenecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle İstanbul’da iki önemli organizasyon gerçekleştirilecek. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun da destek verdiği organizasyon Ataköy’deki TAF Atletizm salonu Pisti’nde yapılacak.

TAF Atletizm salonu Pisti’nin salon zemin kaplamaları kaldırılarak Motokros ve Enduro pistleri haline dönüştürülecek. 18 ve 25 Kasım tarihlerinde düzenlenecek organizasyon için salonun zemini 5 günlük bir çalışma ile kaldırılırken, yaklaşık 600 kamyon özel toprak (6.000 m3) taşınarak salon motosiklet yarışlarına ev sahipliği yapacak şekilde düzenlendi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yaklaşık 200 kişilik ekibin görev yapacağı organizasyonlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu ekipleri 7/24 çalışarak yoğun bir mesai harcarken, Türk sporcular resmi bir organizasyonda ülkemizde ilk kez kapalı bir alanda yarışacak.

Her iki organizasyon için gelecek yıl Dünya Şampiyonası’nın düzenlenmesi hedeflenirken, Türkiye 2018 yılı Eylül ayında Afyonkarahisar’da MXGP Dünya Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak.

Öte yandan Türkiye Motosiklet Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizasyonuyla yapılacak İstanbul Super Kros Şampiyonası (18 Kasım Cumartesi) ve İstanbul Super Enduro Şampiyonası’nın (25 Kasım Cumartesi) bilgilendirme toplantısı 14 Kasım 2017 Salı günü saat 10:00’da TAF Atletizm Salonu’nda (Ataköy) düzenlenecek.

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: